Finding Cost of Single Items (Dollars) Worksheets Autism Money Skills

$2.00

Finding the Cost of Single Items Worksheets for students with autism and special education needs.

5 pages with scaffolding

Your students will read short, simple word problems and then calculate the price of single items in DOLLARS.

To purchase the same set in UK POUNDS click HERE

You might also like: Cost of Multiple Items Worksheets

Shop more Money Skills resources HERE

Finding the Cost of Single Items Worksheets for students with autism and special education needs.

5 pages with scaffolding

Your students will read short, simple word problems and then calculate the price of single items in DOLLARS.

To purchase the same set in UK POUNDS click HERE

You might also like: Cost of Multiple Items Worksheets

Shop more Money Skills resources HERE

Please note: You are purchasing a pdf file to download & print. No hard goods will be shipped to you.

After your purchase you will receive an email with a link to the file. You will need to download the file within 24 hours.

Terms of Use:

Your purchase is for single classroom use only. This product is copyrighted by Curriculum For Autism and may not be shared online in any form.